Zërat e mesnatës

Zërat e mesnatës

1.
Përparim Kabo- Fëmijëria sonata më e bukur e jetës
2.
Etrita Ibrahimi- Fëmijëria si ndikon në rritjen tonë
3.
Mesnata që shënon nisjen e një stine të re
4.
Majlinda Keta- 7 Marsi dhe mesazhi për institucionin e shkollës
5.
Ilirjana Basha -Gjurma jonë
6.
Suela Dërguti, Për prindërit ende fëmijë
7.
Ermenita Stafa, "Prindërit, na mësojnë si me i dasht"
8.
Etleva Kondakçi, "Uroj të jetoj sa t'i shoh të rritur fëmijët e mi"
9.
Xhuliana Jorganxhi, "Etërit"
10.
Përparim Kabo- Një shoqëri pa teatër nuk është shoqëri...
11.
Zamira Kita - Teatri ka nevojë për spektatorin
12.
Elda Zavalani- Dita Botërore e Teatrit
13.
Përparim Kabo- 90 vjet Ikona e teatrit dhe kinematografisë shqiptare Margarita Xhepa
14.
Zhuljana Jorganxhi - Vaçe Zela në Zërat e mesnatës
15.
Vera Ibrahimi - Vaçe Zela në Zërat e mesnatës
16.
Përparim Kabo - Vaçe Zela në Zërat e mesnatës
17.
Robert Radoja - Në zërat e mesnatës
18.
Përparim Kabo -Viktor Hygo në zërat e mesnatës...
19.
Requiem - dedikuar Edlira Haxhiymeri ndarë nga jeta më dt.14 maj 2022
20.
Një mbrëmje me Vasjan Lami, Albert Gjoka, Naun Shundi, Adrian Devolli, Lambert Jorganxhi, Zhuljana Jorganxhi
21.
Një mbrëmje me Flutura Açka për Tulipanë të vonuar, me Behar Gjoka për autorin e letërsisë për fëmijë Shkëlzen Zalli, bisedë me Arbër Ahmetaj e Majlinda Veizi rreth gjyshërimit
22.
Homazh kushtuar mësueses së nderuar Luiza Vujoshi Trebicka
23.
Një mbrëmje me- Artisten Merita Rexha Tërshana, Shkrimtarin Xhahid Bushati
24.
Prof.Përparim Kabo për botimin "Antropologjia e Artit"
25.
Me Albert Gjoka dhe Manjola Gjonaj - Vera me sugjerime rreth leximit
26.
Mesnata caku i pacak kur ndërrohen ditët e për dikë edhe vitjetët-Ditëlindja
27.
In memoriam - Vitore Sallaku dhe Meri Lalaj
28.
40 vite fotografi në ekspozitën e Gëzim Domi
29.
Me Raimonda Moisiu -Requiem për Dalip Greca
30.
Pasqyra e së vërtetës -me Anxhela Peza
31.
Gëzuar Hysni Zela
32.
Eli Kanina Pasqyra e së vërtetës
33.
IN MEMORIAM - Besim Jazexhiu
34.
Manushaqe Bako Botimet e verës
35.
Violonçelisti Klaudio Zoto
36.
Laura Olldashi - Bisedë për librin e saj “Ātman”
37.
Elda Zavalani - 1 tetori, Dita e të moshuarve
38.
Eva Kushova- Projektet që angazhojnë të rinjtë
39.
Dr.Henrik Zotaj - Tetori Rozë- fushata sensibilizuese në emër të jetës
40.
Elta Milori - 1 tetori shënon njisjen e muajit që sensibilizon në luftë kundër kanceri të gjirit
41.
Albert Gjoka - Botimet
42.
Rexhep Shahu - "Atman" fillimi i një eksplorimi të guximshëm
43.
Ilir Kadia- Një jetë i lirë të bëja atë që dua-tashmë prag pension
44.
Regjisori Nikolin Gurakuqi- "Cavalleria Rusticana" e Pietro Mascagnit dhe rikthimi pas 4 vitesh në TKOB si një aventurë mrekullueshme
45.
Përparim Kabo- Kujtojmë dhe nderojmë të madhen Drita Pelinku
46.
Në tetorin rozë- me kirurgen onkologe, Dr. Silva Çeliku
47.
Me Rajmonda Shundi - për Zonja e Bujtinës
48.
Me Elda Zavalani- rreth Mbrëmjes poetike me poezinë e Zhuliana Jorganxhi
49.
Sopranoja Shpresa Beka, pas debutimit në Cavalleria Rusticana
50.
Dokumentari-Lamtumirë filmi 35 mm- me producentin z.Skënder Jaçe
51.
Me Përparim Kabo- Për Mbreti Lir, sjellë nga Viktor Zhusti
52.
Pasqyra e së vërtetës-me Enkeleda Suti
53.
YLLKA MUJO- ARTISTJA E SKENES NE PERVJETORIN E LINDJES -NGA PERPARIM KABO
54.
ME KOMPOZITORIN ENVER SHENGJERGJI
55.
ME PIKTORIN ARBEN MORINA
56.
Me përkthyesen Ivana Tomço- Dy botimet më të fundit
57.
Me studiuesin Josif Papagjoni, rreth monografisë dedikuar regjisorit Dhimitër Anagnosti
58.
Klejda Plangarica- 60 vjetori i Trupës Profesioniste të Teatrit Skampa Elbasan
59.
Prof. Përparim Kabo për intelektualin Gjergj Vlashi
60.
Kafeja, ky ritual që shoqëron kohën, preokupimet, bisedat dhe kënaqësitë
61.
Drama“Engjëjt gri”, nga Përparim Kabo, me regji Gëzim Kame, premierë në Teatrin “Aleksandër Moisiu”
62.
75 vjetori i lindjes së regjisorit Gëzim Kame-me Prof. Përparim Kabo
63.
ALBANA NEXHIPI LEKAJ- RAPORTI ME LEXIMIN DHE PERKTHIMIN
64.
GENTI KAME- ROMANI I PARE I TIJ "KULLA"
65.
Me shkrimtaren Rajmonda Belli Gjençaj për romanin "Koha në mes"
66.
Me studiuesen e artit Eleni Laperi për botimin studimor kushtuar Kolë Idromenos
67.
Me producentin Skënder Jaçe për restaurimin e filmit Tana
68.
Me studiuesen e artit zj.Suzana Varvarica, kujtojmë Atalanta Pasko, ndarë nga jeta në dhjetor 2022
69.
In memoriam Pelinku e Luarasi, në kujtimet e vlerësimet e Prof.Përparim Kabo
70.
28 Nëntori në vlerësimin analitik të Prof.Përparim Kabo
71.
Me Dr.Mirela Petre Sula - Rreth prindërimit -modelet dhe rimodelimet
72.
Prindërimi a mësohet- Perceptimi i një mësueseje, por edhe i një prindi të suksesshëm- me Suela Dërguti
73.
Prindërimi për Yllka Allaraj
74.
Prof.Ylli Pango -Me kë flet o njeri?
75.
90 -Vjetori i Divës së skenës dhe kinematografisë shqiptare Tinka Kurti - Me Prof. Përparim Kabo
76.
Botërori Katar 2022- Me gazetarin sportiv Ervin Baku
77.
Bilancet në një vit që mund të shënojë jo pak në jetën e një njeriu- Sejda Dërguti
78.
Me Izet Duraku- Në prag të një aktiviteti në kujtim të poetit e gazetarit Demir Gjergji
79.
Kadri Roshi në In memoriam -nga Skënder Jaçe
80.
Me z.Gëzim Tushi- Pas përvjetorit të një ditëlindje!
81.
Me z.Bujar Qesja- 70-vjetori i Teatrit Aleksandër Moisiu Durrës
82.
Me z. Astrit Fani për artisten e madhe të humorit shkodran Zyliha Miloti
83.
Me poeten Dr.Eli Kanina- Një dedikim për Shkrimtarin ISMAIL KADARE
84.
Me regjisoren Suela Bako- Raporti ynë me bamirësinë
85.
Me Etleva Kondakçi - Historia ime
86.
Kujtesë e dritës me Ermir Nika për Loredan Bubani
87.
Me Botuesin Luan Pengili, Homazh për Loredan Bubani
88.
Me Kliton Nesturi, kujtojmë intelektualin Loredan Bubani
89.
Me Teuta Dhima për iniciativën e Klubit të librit Durrës
90.
Enkeleda Suti- Përjetime dhe Poezi
91.
Ivana Tomço- Jeta jonë një kombinim i prozës me poezinë
92.
Me regjisorin Mevlan Shanaj, autor i dokumentarit "Rikard"
93.
Fryma Simfonia e Nënë Terezës- Intervistë me artistin Ilirjan Shima
94.
HOMAZH BARDHYL LONDOS- ME ILIR KADIA
95.
ANTITABU 2 - ME AUTORIN SHABAN MURATI
96.
E QESHURA ME SHPIRT MBI TE GJITHA E SHENDETSHME
97.
Me artisten Eriona Gjyzeli
98.
Me regjisorin Vladimir Prifti
99.
Në pasqyrën e së vërtetës- Me Brusilda Kumaraku
100.
Me këngëtaren e muzikës së lehtë Liljana Kondakçi
101.
Me mjeshtrin e kameras, Agim Kuri
102.
Tri mësueset- Një gjysmëshekulli, ndjesi,përjetime, kujtime dhe dëshira...
103.
Me Prof.Asc Ilirjana Dema
104.
Me shkrimtaren Laura Olldashi
105.
"Jeta ime si një muzikë" nga Megi Reçi
106.
"Jeta ime si një muzikë" nga Jona Cenameri
107.
"Jeta ime si një muzikë" nga Ester Reçi
108.
ME ARTISTIN HEKTOR LEKA - NDERIM FAMILJES JORGANXHI
109.
ME ARTISTEN ROZA ANAGNOSTI- NË TETORIN E LINDJES SË SAJ
110.
"Jeta ime si një muzikë" nga Rita Petro
111.
Tetori Rozë - Fragmente nga Ditari gri, prej romanit "Kolonë zanore"
112.
"Jeta ime si një muzikë" nga Kostandin Kapo
113.
"Jeta ime si një muzikë" nga Eda Merepeza
114.
Jeta ime si një muzikë nga Armand Xhuli
115.
Jeta ime si një muzikë nga Isti Njuma
116.
Jeta ime si një muzikë nga Miron Kotani
117.
Me poeten Alisa Velaj
118.
In memoriam -Mirush Kabashi
119.
Jeta ime si një muzikë nga Merita Tërshana
120.
Jeta ime si një muzikë nga Lorenc Radovani
121.
Me diplomatin Shaban Murati
122.
Me shkrimtaren Rajmonda Belli Gjençaj për romanin e saj "Zoti qesh deri në fund"
123.
Jeta ime si një muzikë nga Genta Hodo
124.
Jeta ime si një muzikë nga Ernald Zeqja
125.
Jeta ime si një muzikë nga Arta Marku
126.
Jeta ime si një muzikë nga Almira Laçi
127.
Jeta ime si një muzikë nga Endrit Shani
128.
Jeta ime si një muzikë nga Anila Jole
129.
Jeta ime si një muzikë nga Sibel Dërguti
130.
Jeta ime si një muzikë nga Zef Coba
131.
Jeta ime si një muzikë nga Juvelta Duri
132.
Jeta ime si një muzikë nga Antonela Hako
133.
Jeta ime si një muzikë nga Edlira Devolli
134.
Jeta ime si një muzikë nga Anila Varfi
135.
Jeta ime si një muzikë nga Elta Milori
136.
Jeta ime si një muzikë nga Kozeta Hoxha
137.
Jeta ime si një muzikë nga Marinela Arresi
138.
Jeta ime si një muzikë nga Elda Zavalani
139.
Jeta ime si një muzikë nga Livia Lara
140.
Jeta ime si një muzikë nga Leon Menkshi
141.
Jeta ime si një muzikë nga Elida Buçpapaj
142.
Jeta ime si një muzikë nga Eva Hoxha
143.
Jeta ime si një muzikë nga Teuta Shala Qyteza
144.
Jeta ime si një muzikë nga Olimbi Velaj
145.
Jeta ime si një muzikë nga Meri Kuci
146.
Jeta ime si një muzikë nga Genc Ymeraj
147.
Jeta ime si një muzikë, nga Eli Kanina
148.
Jeta ime si një muzikë, nga Merita Sokoli
149.
Jeta ime si një muzikë, nga Veko Tushe
150.
Jeta ime si një muzikë, nga Zhuljana Jorganxhi
151.
Jeta ime si një muzikë nga Eneida Xhelili

Radio