Në radio

Në radio

1.
"NË RADIO" - Tringa Rexhepi, artistja nga Kosova me banim në Toronto prezanton "Ti moj Kosovë" (19.02.2021)
2.
"NË RADIO" - Grupi arbëresh Shega prezanton projektin e ri muzikor "Arianna" (22.02.2021)
3.
"NË RADIO" - Selam Allaraj - Magjistari i ëmbëlsirave, historia e pastiçierit shqiptar në Venecia (23.02.2021)
4.
"NË RADIO" - Kantautorja Eltina Minarolli publikon projektet e reja "Dashni" dhe "Poradeci" (24.02.2021)
5.
"NË RADIO" - Fuqizimi i grave sipërmarrëse - Anuela Ristani, nënkryetare e Bashkisë së Tiranës (24.02.2021)
6.
"NË RADIO" - Intervistë ekskluzive - Mimoza, mbretëresha shqiptare e muzikës botërore (25.02.2021)
7.
"NË RADIO" - Enkel Demi na prezanton me romanin "Flama" (29.03.2021)
8.
"NË RADIO" - Elsa Zhulali na njeh me studimin dhe botimin "Gruaja në monedhën kombëtare" (12.04.2021)
9.
"NË RADIO" - Leonard Boduri, çfarë është platforma "Autokorrektori i gjuhës shqipe", si funksionon dhe kujt i vjen në ndihmë (13.04.2021)
10.
"NË RADIO" - Procesi i vaksinimit, efektshmëria e Sinovac, efektet anësore - Dr. Aurora Dollenberg (14.04.2021)
11.
"NË RADIO" - Kantautori Julian Lekoçaj prezanton këngën e re "Perëndeshë" (20.04.2021)
12.
"NË RADIO" - Përkthyesja Alina Karaulli për romanin "Me lumin midis" të Ngugi Wa Thiong'o (16.04.2021)
13.
"NË RADIO" - Doralda Tanellari për FuturAl, modelet e suksesit dhe të frymëzimit (19.04.2021)
14.
"NË RADIO" - Regjisori Petri Bozo për risitë e festivalit "Netët e klipit shqiptar" (21.04.2021)
15.
"NË RADIO" - Zgjedhjet parlamentare 2021 - Brizida Gjikondi, aktiviste (26.04.2021)
16.
"NË RADIO" - Zgjedhjet parlamentare 2021 - Ilir Yzeiri, analist (26.04.2021)
17.
"NË RADIO" - "3GO ALBANIA" programi më i ri në RTSH - Leonard Bombaj, regjisor, producent (27.04.2021)
18.
"NË RADIO" - Botohet libri me përralla "Në botën magjike të Henrit" - Anila Mullahi, autore, pedagoge (28.04.2021)
19.
"NË RADIO" - Jonila Godole për përkthimin e romanin "Ankthi i portierit para penalltisë" i nobelistit Peter Handke (07.05.2021)
20.
"NË RADIO" - Suela Jorgaqi, drejtuese e bibliotekës së Zurich-ut (10.05.2021)
21.
"NË RADIO" - Gjon's Tears, përvoja në Eurovision dhe planet në vijim (30.05.2021)
22.
"NË RADIO" - A'lbert Gjoka, çfarë të lexojmë gjatë pushimeve të verës, sugjerime për fëmijë e të rritur (17.06.2021)
23.
"NË RADIO" - Jonid Jorgji, gjithçka ka ndodhur pas çakut të filmit "2 luanë drejt Venecias" (16.06.2021)
24.
"NË RADIO" - Marjeta Billo, mes muzikës dhe mësuesisë (14.06.2021)
25.
"NË RADIO" - Robert Aliaj prezantohet me ekspozitën "Muri" (15.06.2021)
26.
"NË RADIO" - Elhaida Dani publikon albumin "Zanin" (22.09.2021)
27.
"NË RADIO" - Artan Shabani, kuratorin e pavijonit të Shqipërisë në panairin "Expo 2020" (05.10.2021)
28.
"NË RADIO" - Milena Selimi, drejtore artistike e "Festivalit Ndërkombëtar Letrar të të Rinjve - Tirana Gate 2021" (06.10.2021)
29.
"NË RADIO" - Iva Beharaj, Drejtore e Rinisë në Bashkinë e Tiranës, për risitë e Maratonës 2021 (07.10.2021)
30.
"NË RADIO" - Eda Zari promovon albumin "Palimpsest" dhe këngën "Prandaj" (11.10.2021)
31.
"NË RADIO" - Valmir Tertini për sukseset e njëpasnjëshme të filmit "Vulë", me plot 13 çmime të fituara (12.10.2021)
32.
"NË RADIO" - Soni Malaj prezanton këngën e re "Pak si..." dhe punën për albumin e ri (15.10.2021)
33.
"NË RADIO" - Jeta dhe karriera e Përparim Avdilit, deputet në parlamentin e Zyrihut (18.10.2021)
34.
"NË RADIO" - Prof. Dr. Arben Merkoçi, drejtues i grupit të Nanobioelektronikës dhe Biosensorëve në Institutin Katalan të Nanoshkencës dhe Nanoteknologjisë në Barcelonë, Spanjë (21.10.2021)
35.
"NË RADIO" - Blerina Shehu vjen me programin më të ri në RTSH, "Si në familje" (23.03.2022)
36.
"NË RADIO" - Jeta dhe karriera e kampionit europian të dansit sportiv Niko Spiro (29.03.2022)
37.
"NË RADIO" - Shqipëria anëtarësohet në Këshillin Botëror të Boksit - Albi Sorra, boksier, menaxher (28.03.2022)
38.
"NË RADIO" - "Ambasador i Kombit" Bora Zukali, historia e veçantë e kolonjarit të lindur në Stamboll (30.03.2022)
39.
"NË RADIO" - Dhjetë librat që kanë shënjuar jetën e pedagogut dhe shkrimtarit Alban Tufa (30.03.2022)
40.
"NË RADIO" - Rreziku i fëmijëve ndaj internetit - Klaudio Pulaha, menaxher i rasteve në ALO 116 (31.03.2022)
41.
"NË RADIO" - Intervistë me Arben Muka - Dita Botërore e Radios
42.
"NË RADIO" - Jeta dhe karriera e violonçelistit kryesor të teatrit "La Scala", Sandro Laffranchini
43.
"NË RADIO" - Dhjetë librat që kanë shënjuar jetën e përkthyesit dhe muzikantit Xhimi Lazri (22.04.2022)
44.
"NË RADIO" - Kriza energjetike, shtrenjtimi mbi fashën 700 kWh - Azmer Duleviç, ekspert i energjisë (22.04.2022)
45.
"NË RADIO" - Alban Nimani, muzika, dizajni grafik, pedagogjia dhe qendra kulturore "Tulla" (25.04.2022)
46.
"NË RADIO" - Elsa Håstad, ambasadore e Suedisë, në një rrëfim ndryshe për jetën dhe karrierën (26.04.2022)
47.
"NË RADIO" - Botohet në shqip "Mesdheu lindor" i Ivi Meleagrou - Isida Foçi, përkthyese, pedagoge (27.04.2022)
48.
"NË RADIO" - Violinisti virtuoz Olen Çesari jep detajet e koncertit të 5 dhe 6 majit në Tiranë (29.04.2022)
49.
"NË RADIO" - Rrugëtimi i Shqipërisë në Eurovision 2022 - Elona Malsomani, kryetare e delegacionit shqiptar (10.05.2022)
50.
"NË RADIO" - Botohet "Albania", albumi me fotografi nga Shqipëria e 25 viteve - Maurizio Bosio, shkrimtar dhe mjek italian (24.05.2022)
51.
"NË RADIO" - Alban Xhihani, rrugëtimi mes inxhinierisë dhe gazetarisë sportive, sfidat dhe pengjet (30.05.2022)
52.
"NË RADIO" - Delinda Muçollari, Panairi Ndërkombëtar i Turizmit, platforma e bujtinave (31.05.2022)
53.
"NË RADIO" - Botohet "Ne, fëmijët e kopshtit zoologjik të Berlinit" - Marsela Likaj, përkthyese (01.06.2022)
54.
"NË RADIO" - Kultura e verës në Shqipëri, prodhimi vendas, si ta njohim? - Rigers Kaçorri, enolog (03.06.2022)
55.
"NË RADIO" - "The Guardian", Porto Palermo mes plazheve më të mira në Europë - Flora Xhemani Baba (07.06.2022)
56.
"NË RADIO" - Nilsa Hysi prezanton bashkëpunimin me artistin kanadez Alo The One, kënga "Maemen" (07.06.2022)
57.
"NË RADIO" - Brenton Spahiu, karriera si shef kuzhine brenda dhe jashtë vendit, sfida televizive (08.06.2022)
58.
"NË RADIO" - Risitë e "Festivalit Mbarëkombëtar të Fëmijëve në Shkodër", edicioni i 60-të - Manjola Lloja (09.06.2022)
59.
"NË RADIO" - Akademiku Vasil Tole publikon monografinë "Çesk Zadeja në muzikën shqiptare" (10.06.2022)
60.
"NË RADIO" - Përvoja si gazetare, menaxhere krijuese dhe producente video në Eurovision Song Contest (10.06.2022)
61.
"NË RADIO" - Risitë e edicionit të gjashtë të "Albania Guitar Festival" - Denis Bizhga, drejtor artistik (13.06.2022)
62.
"NË RADIO" - Risitë e edicionit të gjashtë të "Albania Guitar Festival" - Denis Bizhga, drejtor artistik (13.06.2022)
63.
"NË RADIO" - Gazetarja dhe spikerja e lajmeve Iva Kalemi, sfidat e punës në televizion (14.06.2022)
64.
"NË RADIO" - Artisti Oltsen Gripshi vjen me ekspozitën personale "Errësirë" (15.06.2022)
65.
"NË RADIO" - Botohet "Vera e nxehtë e 68-ës" e autorit Viliam Klimáček - Megi Bedulla, redaktore (15.06.2022)
66.
"NË RADIO" - Vjen në shqip "Gjashtëmbëdhjetë udhë përpjetë malit" - Kristoffer Leandoer, poet, përkthyes dhe gazetar nga Suedia (16.06.2022)
67.
"NË RADIO" - Autori Behar Jacaj flet për librin me tregime "Hoteli përbri kishës" (17.06.2022)
68.
"NË RADIO" - Ditmar Mara, karriera si basketbollist, pedagog i gjuhës angleze, vëzhgues zgjedhjesh (21.06.2022)
69.
"NË RADIO" - Çelet ekspozita multishqisore "Shiko me sytë e mi" - Omer Saraçi, koordinator (22.06.2022)
70.
"NË RADIO" - Botohet "Opera 'Mrika' në katër akte" - Xhovan Luci, autor i librit (24.06.2022)
71.
"NË RADIO" - Botohet në shqip "Diaboliket" e autorit Barbey D'Aurevilly - Aida Baro, kryredaktore (24.06.2022)
72.
"NË RADIO" - Detaje nga prezantimi i Shqipërisë në Junior Eurovision - Mario Haxhiymeri, kryetar i delegacionit shqiptar në JESC (09.12.2022)
73.
"NË RADIO" - "Duke pritur Fest '61" - me këngëtaren Evi Reçi (09.12.2022)
74.
“NË RADIO”- Statistikat në jetën e përditshme; Profil – biseda aktuale për të informuar, sfiduar dhe frymëzuar.
75.
NË RADIO” – Ngjarjet më të diskutuara në 24 orë. Intervista me protagonistët e ditës, projekte dhe nisma të reja .
76.
Argument: Shqipëria renditet e 11-ta në botë për abortin me bazë gjinore pasi shqiptarët duan më shumë djem. A vijon të jetë kaq prezente në shoqërinë tonë ky fenomen?
77.
Argument: Sipas anketimit të Digital Observatory, presidenti amerikan Joe Biden, ai turk Rexhep Tajip Erdogan dhe ukrainasi Volodymyr Zelensky janë liderët botërorë më të ndjekur në rrjetet sociale. A i ndiqni politikanët në rrjetet sociale?
78.
“NË RADIO”- Statistika-Profil –aktualitet për të informuar, sfiduar dhe frymëzuar.
79.
“NË RADIO”- Statistika –Profil – Aktualitet për të informuar, sfiduar dhe frymëzuar. Histori jete
80.
Argument: Sipas një studimi, 89.8% e shqiptarëve duan një sistem teknokratik ku ekspertët, jo qeveria, marrin vendime më të mira për vendin. . Besoni më shumë te një qeverisje ekspertësh apo politikanësh?
81.
Argument -Sipas Eurostat, 29.9% e popullsisë në Shqipëri nuk bën jetë normale nga problemet shëndetësore, niveli më i lartë në Europë. Mangësi në marrjen e shërbimeve shëndetësore apo kulturë e dobët për kujdesin shëndetësor?
82.
Argument: Media italiane “Si Viaggia” e përshkruan Rivierën Shqiptare si një destinacion ëndrrash me male të thepisura, plazhe të kaltra dhe parqe kombëtare. A ia dimë vlerën bukurive natyrore që kemi?
83.
"NË RADIO" - Ermand Mertenika: Çfarë është ChatGPT? A do të zëvendësojë njerëzit në vendin e punës? (09.03.2023)
84.
"NË RADIO" - Botuesi Rexhep Hida, botohet në shqip libri i Angelina Jolie-së dhe Amnesty International
85.
"NË RADIO" - Botuesi Rexhep Hida, botohet në shqip libri i Angelina Jolie-së dhe Amnesty International (10.03.2023)
86.
"NË RADIO" - MIK, këngëtari që e nisi rrugëtimin si menaxher artistësh, tashmë me hitet e tij të suksesshme në SHBA dhe Shqipëri (13.03.2023)
87.
"NË RADIO" - Kardiokirurgu Kristo Papa: Rasti unikal i pacientit shqiptar në Londër me zemrën në krahun e djathtë (13.03.2023)
88.
"NË RADIO" - Luan Rama, një bisedë për shkrimtarinë, diplomacinë, politikë, sfidat, emigrimin (14.03.2023)
89.
"NË RADIO" - Baritoni Artur Vera shkëlqen në Itali, shpallet zëri më i mirë lirik mes 180 të rinjve (15.03.2023)
90.
"NË RADIO" - Gjira Kajtazi rikthehet në muzikë pas 8-vjetësh me projektin e ri muzikor "On&Off" (16.03.2023)
91.
"NË RADIO" - Igli Tola, falimentimi i SVB-së dhe problemet me Credit Suisse, sa do të ndikojë në sistemin bankar në Shqipëri (17.03.2023)
92.
"NË RADIO" - Françeska Hysi, karriera si aktore dhe regjisore, rikthimi i "Kosheres" në RTSH (17.03.2023)
93.
"NË RADIO" - Këngëtarja Edona Vatoci në një rrëfim ndryshe për muzikën, mbijetesën, dashurinë (20.03.2023)
94.
"NË RADIO" - Eriona Rushiti zbulon detaje nga kënga dhe performance në skenën e Shqipërisë në Eurovision 2023 (21.03.2023)
95.
"NË RADIO" - Oni Ndreko, DJ që gjatë karantinës shndërroi ballkonin e tij në skenë muzike, remixi i "Tattoo" të Loreen
96.
"NË RADIO" - Oni Ndreko, DJ që gjatë karantinës shndërroi ballkonin e tij në skenë muzike, remixi i "Tattoo" të Loreen (22.03.2023)
97.
"NË RADIO" - Blero, intervistë ekskluzive për 20 vjet karrierë, hitet, zhgënjimet, mësimet, për koncertin recital dhe për talent-show të ri (23.03.2023)
98.
"NË RADIO" - Bora Muzhaqi, Ministrja e Shtetit për Rininë dhe Fëmijët, në një rrëfim ndryshe (24.03.2023)
99.
"NË RADIO" - Blerta Tuci dhe Elton Koritari për ekspozitën "Europa ime" që nxit diskutimin mbi Europën përmes Artit (27.03.2023)
100.
"NË RADIO" - Delinda Muçollari për shkrimin e gazetës "Corriere della sera" kushtuar Tiranës turistike (28.03.2023)
101.
"NË RADIO" - Adelina Emini, Universiteti i Floridës shkruan për këngëtaren shqiptare: Studiuesja e parë nga Kosova (29.03.2023)
102.
"NË RADIO" - Nea Tandini, jeta dhe karriera e historianes së artit (30.03.2023)
103.
"NË RADIO" - Eni Haxholli, karriera e flautistit në Shqipëri, tashmë pjesë e Vidin Symphonic Orchestra në Bullgari (31.03.2023)
104.
"NË RADIO" - Henri Telharaj, rihapja e basteve dhe problematikat me shëndetin mendor (03.04.2023)
105.
"NË RADIO" - Besfort Idrizi zgjidhet dekani i parë shqiptar i Fakultetit të Arteve Dramatike në Shkup, sfidat dhe programi (04.04.2023)
106.
"NË RADIO" - Getoarbë Mulliqi për dokumentarin “Mendo si verifikues faktesh”, mungesa dhe nevoja e edukimit medial (04.04.2023)
107.
"NË RADIO" - Genci Kojdheli për Zonën e Teknologjisë dhe Zhvillimit Ekonomik, TEDA, çfarë është dhe çfarë pritet të sjellë? (05.04.2023)
108.
"NË RADIO" - "UdhëTona" - vizitojmë Izraelin me gazetarin dhe spikerin nga Kosova, Lekë Rezniqi (05.04.2023)
109.
"NË RADIO" - Alban Emiri, jeta dhe karriera e kompozitorit, kitaristit dhe këngëtarit tashmë prej 27 vjetësh në Itali (06.04.2023)
110.
"NË RADIO" - Malli dhe nostalgjia, personalitetet shqiptare që jetojnë jashtë vendit “zgjojnë” kujtimet e tyre (10.04.2023)
111.
"NË RADIO" - Botuesi David Hudhri për librin "Si të udhëheqësh – sekretet e figurave më të spikatura të epokës sonë” të David Rubenstein (11.04.2023)
112.
"NË RADIO" - Vrasja e pesëfishtë e vitit 1932 në Suedi vjen në librin "Në hije të krimit" të Helena Henschen (12.04.2023)
113.
"NË RADIO" - Alda Bardhyli, drejtore e Qendrës Kombëtare të Librit dhe Leximit, për fituesit e Fondit të Krijimtarisë Letrare për të Rinj (14.04.2023)
114.
"NË RADIO" - Gigliola Haveriku për projektin e ri muzikor "Dy fjalë" dhe historinë personale që e frymëzoi (18.04.2023)
115.
"NË RADIO" - Gresa Gjocera prezantohet me këngën e re "E zbrazët" (20.04.2023)
116.
"NË RADIO" - Lambert Jorganxhi, drejtuesi artistik i koncertit recital "Një jetë nga jeta ime" kushtuar kompozitorit Flamur Shehu, mjeshter i madh (21.04.2023)
117.
"NË RADIO" - Klejti Mahmutaj prezantohet me këngën e re "E dua" në bashkëpunim me Vedat Ademin (21.04.2023)
118.
"NË RADIO" - Jeta dhe karriera e artistes Ermira Babaliu (24.04.2023)
119.
"NË RADIO" - Viola Gjylbegaj, pedagogia e parë shqiptare në Universitetin e Abu Dhabit (24.04.2023)
120.
"NË RADIO" - Hana Cakuli, karriera dhe jeta në Gjermani e artistes nga Ulqini (25.04.2023)
121.
"NË RADIO" Brizida Gjikondi, avokate, aktiviste dhe analiste, për zgjedhjet vendore 2023, çfarë prodhuan këto zgjedhje, procesi i votimit, rezultatet dhe pritshmëritë (15.05.2023)
122.
"NË RADIO" - Aktori dhe regjisori Laert Vasili, karriera dhe vlerësimet brenda dhe jashtë vendit (17.05.2023)
123.
"NË RADIO" - Melisa Zaganjori, pianiste dhe pedagoge në Konservatorin e Madridit, 10 vitet në Spanjë, rrugëtimi në muzikë (18.05.2023)
124.
"NË RADIO" - Silvana Rusi prezanton këngën e re "Jale Jale" në bashkëpunim me rumunin Jimmy Dub (18.05.2023)
125.
"NË RADIO" - Sanida Kraja, risitë e edicionit të tretë të "SanFest" në Shkodër (19.05.2023)
126.
"NË RADIO" - Botuesi Xhevair Lleshi, titujt e rinj të shtëpisë botuese "Uegen" dhe sfidat e librit sot (22.05.2023)
127.
"NË RADIO" - Vasil Tole dhe Bujar Alliu për koncertin me krijimtarinë korale dhe vokale të kompozitorit Vasil Tole (23.05.2023)
128.
"NË RADIO" - Botuesja Arlinda Dudaj, pjesëmarrja në Panairin e Librit në Torino, rëndësia e tij, botimet e reja të "Dudajt" (24.05.2023)
129.
"NË RADIO" - Poeti Jani Duri për librin me poezi "Korbi i bardhë" (25.05.2023)
130.
"NË RADIO" - Pedagogia dhe gjuhëtarja Elsa Skënderi Rakipllari mbi debatin e titrimit në shqip të serialit kosovar "Rrushe", të kuptuarit mes vetit, dialektet dhe standardi (26.05.2023)
131.
"NË RADIO" - Sipërmarrësi Fatjon Selimaj për mungesën e fuqisë punëtore në sektorin e shërbimit në bare, restorante dhe hotele (29.05.2023)
132.
"NË RADIO" Shkrimtari Ardian Vehbiu për librin "Qortimet e zotit Shyti" (30.05.2023)
133.
Sot "NË RADIO" - Kitaristi Denis Bizhga për edicionin e shtatë të festivalit "Albania Guitar Festival" (31.05.2023)
134.
"NË RADIO" - Këngëtarja Rea Nuhu për projektin e ri muzikor "A jam rrit", një këngë personale, një dedikim (01.06.2023)
135.
"NË RADIO" - Rubin Haxhiymeri, 'Cardo AI' shpallet fituese e Albanian ICT Awards 2023 (02.06.2023)
136.
"NË RADIO" - Prof. Dr. Dimitris Christopoulos: Greqia duhet të ndalojë së bëri të fortin me shqiptarët (05.06.2023)
137.
"NË RADIO" - Ngacmimi i 12-vjeçares në Deçan, aktivistja Koçibellinj: Edukimi seksual konsiderohet tabu, ndërkohë po plasin “bomba” në klasa (22.06.2023)
138.
"NË RADIO" - Alma Mile, interes shumë i lartë për Festivalin e Gjirokastrës. Çdo kalldrëm gjallon nga aktivitetet. (26.06.2023)
139.
"NË RADIO" - Malda Susuri rikthehet pas 10 vjetësh me projektin e ri muzikor "Ndryshe" (27.06.2023)
140.
"NË RADIO" - Orgesa Zaimi prezanton këngë e re dedikim për bashkëshortin (11.07.2023)

Radio