Aktuale 8 prill

Aktuale 8 prill

Lajmet më të fundit, muzika më e mirë dhe raportimet nga terreni nisën të enjten me ritëm në emisionin “Aktuale” në Radio Tirana 2.

  • Moti sot parashikohet me diell, por temperaturat mbeten të ulëta, ndërsa në zonat malore nuk do të mungojnë edhe reshjet e shiut.
  • Euro sot mbetet sërish në nivele të ulëta këmbimi, teksa ka një forcim të monedhës vendase
  • Dje pasdite prtitë politike vijuan fushatën elektorale. Edi Rama kërkoi voten nga Tepelena, ndërsa Lulzim Basha nga Peqini.
  • Sa i takon situatës pandemike, shifrat vijojnë të jenë të qëndrueshme, 256 të infektuar dhe 9 viktima gjatë 24 orëve të fundit. 
  • Eldi nga terreni raportoi për një situatë normale trafiku, por problem mbetet pjesa e parë e ditës.

Radio